Deniz Göktaş

deniz goktas

93 senesinin karlı bir kış günü olan Kasım’ın 15’inde Konya’da gözlerini bir yolculuğa açan Deniz; 18 yaşına kadar ilk ve orta öğrenimini, dağların ve yeşilliklerin arasında küçük bir ilçede tamamladı. Maceralı bir yolculuk olan eğitim hayatına renk katmak için, kuzeninin de tavsiyesiyle, İstanbul’a üniversite okumaya geldi. Her ne kadar daha önce bilmediği bir bölüm olarak İşletme okusa da, okulunu severek tamamladı.

Üniversite kaydına geldiği zaman kuzeniyle İstanbul’u keşfe çıktılar, bu keşfin sonu yep yeni bir yolun; gönüllülüğünün başlangıcı oldu. Toplum Gönüllüleri Vakfı’nda gerçekleşen bir toplantıya katılarak başlayan bu yolculuk, aynı günlerde tanıştığı Sulukule Gönüllüleri Derneği’yle devam etti.

Sivil toplumla olan bu tanışıklık şuanda Eğitim Reformu Girişimi’nde ve farklı alanlarda çalışan sivil toplum kuruluşlarıyla devam etmekte, “başka bir dünya”nın mümkünatına olan umudu, bu alanda yaptıklarına destek olmakta.

Şiirleri, şarkıları, farklı kültürleri, farklı yerleri, farklıyı merak eden; yaşamdan ve insandan umudunu yitirmemeye gayret eden; sohbet etmeyi, dertleşmeyi ihmal etmeyen biri olarak tanımlanıyor.

Dünyanın bütün sabahları için iki bilet al maviş anne
Aman umutsuz bir yer olmasın!”

Eposta bültenimize abone olun

Eposta adresinizi hiçbir koşulda bir başkasıyla paylaşmayacağız, asla reklam içerikli eposta göndermeyeceğiz.


Prof. Naci Şensoy Caddesi, Sağel Sokak, No: 2/D, Karagümrük/Fatih, Tel: 212 631 90 80