Ekibimiz

Saha çalışanlarımız

Ayşegül Kanal
gönüllü koordinatörü, saha sorumlusu

Ayşegül Kanal

2016 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. Lisans eğitimim boyunca Sulukule Gönüllüleri Derneği başta olmak üzere çeşitli sivil toplum örgütlerinde gönüllü olarak yer aldım.

Mezuniyetimden sonra, 2 yıl boyunca göç alanındaki sivil toplum örgütleriyle çalıştım. Ağustos 2018 itibariyle de Sulukule Gönüllüleri Derneği’nde çalışmaya başladım.

Ayrıntılar


Aysun Koca
kaynak geliştirme, izleme değerlendirme

Aysun Koca

1982 yılında İstanbul’da doğdum ve büyüdüm. İstanbul uzun bir süredir nefes almamızı zorlaştıran bir şehir olsa da, hala çok seviyorum, bir gün İstanbul'dan gitme hayalim yok.

2005 yılından beri Şehir Plancısı’yım. 2011 yılında YTÜ Şehir Planlama Bölümü’nde başladığım doktora öğrenciliğim hala devam ediyor.

Ayrıntılar


Aytül Özcan
proje koordinatörü

Aytül Özcan

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2015 yılında mezun oldum. Avukatlık mesleğinin yanında öğrenciliğimi İstanbul Üniversitesi’nde Kamu Hukuku Yüksek Lisans programı ile sürdürüyorum.

Ayrıntılar


Cem Avcı
iletişim, saha koordinatörü

Cem Avcı

Eski bir sistem yöneticisi ve editörüm.
2008'de, Sulukule'de yıkım alanında, çocuklarla gönüllü çalışmaya başladım.
2009'da bölgedeki okullarda gönüllü çalışmaya başladım.

Kasım 2015'ten beri SGD'de profesyonel olarak çalışıyorum. Sosyal Çalışmacı ve atölye eğitmeniyim.

Ayrıntılar


Şefika Kübra Kalender
proje sorumlusu, atölye eğitmeni

Şefika Kübra Kalender

1994 yılında Konya’da doğdum. Haziran 2017’de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldum.

Lise yıllarında ÇYDD ile başladığım gönüllülük yolculuğuma üniversite yıllarında çeşitli STK’larda aktif çalışarak devam ettim. İz Hareketi’nde gönüllü olarak çalışmaktayım.

Ayrıntılar


Leyla Ponçik
mama ve kucak sorumlusu

Leyla Ponçik

Derneğin bulunduğu sokakta dünyaya geldim. Birçok badireler atlattım, bu süreçte bana desteğini esirgemeyen Sulukule Gönüllüleri Derneği’nde yaşamımı sürdürüyorum.

AyrıntılarKoordinasyon

Çare Olgun Çalışkan

Çare Olgun Çalışkan

80’li yılların başında Kars’ta doğduğum için şanslı bir çocukluk geçirmiş ve yıllar boyu bunun meyvesini -en azından içsel olarak- yemiş biriyim.

Üniversitede, şehir ve bölge planlama bölümünde okumam, hayata teknik bir meslek insanı olarak değil, sokakları, yapıları dolduran canlılar ve yaşam alanlarının mantığı ve hikâyesine bakarak çalışmama vesile oldu.

Ayrıntılar


Mehmet Reha Yılmaz

Mehmet Reha Yılmaz

Reha ismimin kullanılmasını tercih ediyorum, sıklıkla o ismim kullanılır zira. Kısaca kendimi tanıtmam gerekirse, kısaca tanıtmayı pek tercih etmediğimi belirterek başlamak isterim.

Ayrıntılar


Merve Kara

Merve Kara

1990 yılının en sıcak günlerinden birinde İstanbul’da doğdu. Yeditepe Üniversitesi ve Göttingen Üniversitesi’nde antropoloji eğitimi aldı. Lise yıllarında başladığı gönüllülüğe 2011 yılında Sulukule Gönüllüleri Derneği’ne dahil olarak devam etti.

Ayrıntılar


Nazan Bekiroğlu

Nazan Bekiroğlu

1994'te 27 Nisan'da Rize'de mavi yer küreye merhaba demiş olan Nazan Bekiroğlu 2016 Haziran'da İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde lisans öğrenimini tamamlayıp şimdilerde Marmara Üniversitesi Sosyoloji bölümünde yüksek lisansa devam ediyor.

Üniversite sonrası hayali akademide kendini geliştirek, deneyim ve bilgilerini paylaşmak, paylaşarak büyütmek, kadın hakları ve çocuk haklarını akademide de konuşarak geliştirmek.

Ayrıntılar


Sezin Işıklı

Sezin Işıklı

1995 yılının Temmuz ayında İstanbul’da doğdum ve tam bir yaz insanıyım.

FMV Işık Üniversitesi Siyaset Bilimi mezunuyum, Marmara Üniversitesi’nde Yerel Yönetimler ve Kent Politikaları bölümünde yüksek lisans yapıyorum.

Ayrıntılar


Yağmur Pal

Yağmur Pal

1995 yılının Ocak ayında dünyaya geldim. Doğum zamanımda yağan aralıksız yağmur nedeniyle de bu isme kavuştum.

İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde okuyorum. Yaklaşık 2 yıldır Toplum Gönüllüleri Vakfı’nda Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi ile birlikte çocuklarla çalışma şansına nail oldum.

Ayrıntılar


Yakup Yıldırım

Yakup Yıldırım

Tarsus’un bir köyünde doğdum. İlk gençlik dönemlerim de dahil olmak üzere çocukluğum köyde geçti.

Sonraki dönemlerde, Latife Tekin’in Sevgili Arsız Ölüm’ünün bizim köyde geçtiğine, romandaki karakterlerle arkadaşlık ettiğime, aynı kuyulara taş attığımıza inanıp durdum hep.

Ayrıntılar


Yönetim Kurulu

Başkan: Nazan Bekiroğlu
Başkan Yardımcısı: Deniz Göktaş
Genel Sekreter: Cem Demirayak
Sayman: Yağmur Pal
Üye: Ezgi Tunca


Ayşegül Kanal: Gönüllü koordinatörü ve saha sorumlusu
Aysun Koca: Kaynak geliştirme ve izleme değerlendirme sorumlusu
Aytül Özcan: Proje koordinatörü ve idari işler sorumlusu
Cem Avcı: İletişim ve saha koordinatörü
Şefika Kübra Kalender: Proje sorumlusu ve atölye kolaylaştırıcısı
Muhasebe Danışmanı: Murat Azman