Erişim Kolaylığı Araçları

Skip to main content

Yönetim Kurulu

Cem Demirayak

Başkan

Lisans öğrenimini 2014 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladım.

2009 yılından itibaren İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi’nde aktif olarak gönüllülük yapıyor, 2017 yılından itibaren bu kurumun bünyesinde çalışıyorum.

Ezgi Tunca

Başkan Yardımcısı

2017 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nden Sosyoloji yan dal programıyla beraber mezun oldum. 2019 yılında Lund Üniversitesi Refah Politikaları ve Yönetimi yüksek lisans programını İsveç Enstitüsü bursuyla tamamladım.

Farklı sivil toplum örgütlerinde insan hakları, çocuk hakları, toplumsal cinsiyet eğitimi ve eğitim politikaları konularında yürütülen projelerde gönüllü, eğitmen, kolaylaştırıcı ve araştırmacı olarak yer aldım. 

Ayşegül Özadak

Genel Sekreter

2014 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra, 2020 yılında aynı okulda Travma ve Afet Çalışmaları Uygulamalı Ruh Sağlığı yüksek lisans programını tamamladım.

Lisans öğrenimi boyunca Sulukule Gönüllüleri Derneği de dahil olmak üzere pek çok farklı sivil toplum örgütünde çocuklarla gönüllü çalışmalar yürüttüm.

Çağrı Küpeli

Sayman

...

Sezin Gizem Işıklı

Üye

2018 yılında FMV Işık Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünü bitirdikten sonra, Marmara Üniversitesi'nde Yerel Yönetimler ve Kent Politikaları yüksek lisansına devam ettim.

Üniversite hayatı boyunca çeşitli dernek ve vakıflarda gönüllülük faaliyetlerine katıldım, 2015 yılında Sulukule Gönüllüleri Derneği'nde gönüllülük yapmaya başladım.

Akademik olarak toplumsal cinsiyet, kent arkeolojisi ve kent araştırmaları üzerine çalışıyorum.


Denetim Kurulu

Merve Kara
Engin Doğan
Esra Aksoy


Saha çalışanları

Aytül Özcan

Genel koordinatör

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2015 yılında mezun oldum. İstanbul Üniversitesi’nde, Kamu Hukuku Yüksek Lisans programına devam ediyorum.

2013 yılında, Sulukule Gönüllüleri Derneği ile tanıştım. Uzun bir süre boyunca, düzenli olarak çocuklarla yapılan çalışmalarda gönüllülük yaptım. 2017 yılından bu yana SGD’de tam zamanlı, saha ekibi çalışanı olarak yer alıyorum.

Cem Avcı

Saha koordinatörü

Eski bir sistem yöneticisi ve editörüm. 
2008'de, Sulukule'de yıkım alanında, çocuklarla gönüllü çalışmaya başladım. 
2009'da bölgedeki okullarda gönüllü çalışmaya başladım.
2010'da SGD'nin kuruluşunda yer aldım.
Kasım 2015'ten beri SGD'de profesyonel olarak çalışıyorum. 

Işıl Seray Gençer

Gönüllü koordinatörü

2019 Yılında İstanbul Okan Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun oldum. Eğitimime İstanbul Medipol Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde devam ettim.

“Yeni ve Deneyimli Psikoterapistlerin Travma ile Çalışma Deneyimi” adlı tezim ile 2022 yılında yüksek lisans programından mezun oldum.

Şefika Kübra Kalender

Projeler sorumlusu

1994 yılında Konya’da doğdum.
Haziran 2017’de Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji bölümünden, 2023'te İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Projeler ve Sivil Toplum Kuruluşları Yönetimi yüksek lisans programından mezun oldum.


Eğitmenlerimiz

Olcayto Art

Ritim, müzik

1972 Yılında Erzincan’da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimini aynı kentte tamamladım.

Sırasıyla Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği; Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi ve İsviçre Friebourg Üniversitesi Sosyoloji bölümlerinde öğrenci oldum.

Ortaokul sıralarından itibaren müzik ve sahne sanatlarına ilgi duydum. İlk sahne deneyimini on beş yaşında yazdığım bir oyunla deneyimledim. Lise korosunda icracı müzisyen olarak yer aldım.

Sine Boran Art

Fotoğraf, animasyon

1994 yılında Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nden mezun oldum.

1994–2009 yılları arasında televizyon ve sinema sektöründe fotoğrafçı olarak çalıştım.
Yurt içi ve yurt dışında, profesyonel fotoğraf ve grafik tasarım çalışmaları gerçekleştirdim.
İnformation Ltd'de grafik tasarımcılığı yaptım.

Ümit Ferer

Kadın çalışmaları

Sulukule'ye ilk kez 2008 yazında gittim. Mahalle dökülüyordu ama yıkılmıyordu!
Tüm mahalleli ve çocuklar yıkım haberleriyle çok tedirgindi.

Çocukları evlerden, sokaklardan toplayıp Bilgi Üniversitesi kampüsüne götürüyor ve tüm gün oyunlar oynayıp birlikte vakit geçiriyorduk.

Daha sonra kadınlarla da çalışmalar yaptım ve mahalleye pek çok kez gittim. Bu gidişler arasında çok şey öğrendim. Çocuklardan; çocuk gibi bakmayı ve şımarmayı... 

Zinnure Türe

Masal

1981 yılında Almanya'da doğdum. Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir Bölge Planlama Eğitimin ardından 2009 yılında Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama yüksek lisans programında oyunculuk eğitimimi tamamladım.

Türkiye'de ve Avrupa'da bir çok tiyatroda oyuncu ve yönetmen olarak çalıştım.

2012 yılından bu yana Hikaye anlatıcılığı ile ilgilenmeye başladım. Bu alanda bireysel ve kurumsal olarak eğitimler veriyorum.


Danışma Kurulu

SGD ile iletişimde bulunan, gönüllü desteğini esirgemeyen dostlarımızdan oluşuyor.

SGD Danışma Kurulu, birçok farklı meziyetten kişiyi barındırıyor:
Sanatkâr, öğretim üyesi, araştırmacı, öğretmen, iletişim tasarımcısı, avukat, gazeteci, ruh sağlığı çalışanı, mali müşavir, fizyoterapist, şehir plancı, tıp hekimi, değişim yöneticisi, STÖ profesyoneli...